Сімейний лікар в Україні – майбутнє охорони здоров’я

Без такого роз’єднання ми ніколи не зможемо забезпечити розвиток саме первинної медичної допомоги. Хочу звернути увагу на мобільну психіатрію: на жаль, в 2021 році в Рівненській області жоден із закладів не зайшов на надання цієї допомоги і тому вона залишилися недоступною, хоча по іншим областям ми бачимо великий попит від пацієнтів на отримання допомоги саме мобільної психіатричної команди. В пріоритеті, щоби хоча б один курс отримали більшість українців. Але сьогодні у нас є можливість зробити все і ми це робимо, щоби локдауну не було. Гнучка технологія побудови звітів, є можливість проводити аудит медичних документів, підтримується модуль PACS, Web-клієнт і багато іншого. За цей рік ми чули багато історій про те, як виглядає реформа в українських лікарнях. Багато лікарень надає дуже багато не властивих їм послуг, наприклад, послуги, які повинні надаватися в поліклініках. Згідно з Наказом МОЗ України від 19.03.2018 р. № 503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу», створено головні умови співпраці сімейного лікаря з пацієнтом. Так, підвищити зарплати медикам у більшості закладів могло б їхнє керівництво – головні лікарі.

У нас 90 приватних закладів та фізичних осіб-підприємців у приватних клініках включені до переліку і є в офіційному списку департаментів охорони здоров’я. МІС дозволяє створювати електронні структури для лікарень, їхніх філій і окремих кабінетів, об’єднувати кілька закладів у єдину електронну систему. Більшість МІС мають гнучкі алгоритми й інтуїтивно зрозумілі інструменти формування і ведення звітності. Їхні зарплати мізерні. Допоки не запрацює нова система нарахування зарплат у 2021 році, ми впровадимо проміжне рішення, і зарплати наших медиків, не побоюся сказати – наших героїв сьогодні, – зростуть уже з вересня. Заслухавши презентації Вадима Арістова і Тетяни Бойко, проконсультувавшись зі своєю командою і людьми, яких ми запросили спостерігати за проведенням конкурсу, прийняв рішення, що потрібно все ж оголосити повторний конкурс і переглянути вимоги до кандидатів, які будуть подаватися. Якщо будуть дослідження про те, що справді потрібно робити третю бустерну дозу, ми теж будемо це робити. Це будуть як області, так і окремі міста. Це для тих, хто прибуває з Індії, Португалії, Великобританії і Російської Федерації. Коли виступав у Верховній раді, казав: ми зробимо все можливо, щоб кожен, хто хоче вакцинуватися, зміг це зробити. Ми не будемо платити за корупцію, за те, щоб з пацієнтів брали гроші.

Адаптивний карантин, який був нами розроблений уже для весняного періоду, дієвий і ефективний, тому ми будемо його дотримуватися, якщо буде зростання випадків. І тепер, якщо людина потрапляє до лікарні, пройшла гостру фазу, має ще низьку сатурацію, але немає загрози для життя, то вона може бути виписана для амбулаторного лікування і підтримувати рівень кисню в крові за допомогою кисневого концентратора, який вона отримає у свого сімейного лікаря або у визначеній установі. Просто я не можу говорити про дату, поки вона точно не буде зафіксована і не буде призначений літак. Просто під час конкурсу відбулася неочікувана заява – Андрій Віленський зняв свою кандидатуру. Якщо ви пам’ятаєте, під час цих спалахів з кисневими концентраторами для людей, які лікуються амбулаторно, здебільшого допомагали неурядові організації. Під час внесення даних про щеплення нерідко виникають проблеми. Це перенесення даних зі сформованого реєстру у відповідні договори. Реформа розпочнеться зі зміни принципів роботи первинної ланки медичної допомоги – сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Ви казали, що хочете до кінця року завершити роботи в “Охматдиті”.

Ви допускаєте введення локдауну цієї осені, наприклад, у вересні чи жовтні? Додатково проводимо тестування на пунктах пропуску через державний кордон навіть при наявності довідки про вакцинацію чи результат ПЛР-тесту, site який був проведений за 72 години. Якщо ми говоримо про розширений скринінг, який буде введено в 2022 році, то за ці послуги НСЗУ буде сплачувати окремо за окремим пакетом медичних послуг. Ми також збільшуємо тарифи на ці послуги”, – заявила Анна Фенчак. Тому що, як відомо, тарифи на медичні послуги за Програмою медичних гарантій не покривають витрат на обладнання. Тому ми робимо пілотний проект, щоб навчитися уникати таких дисбалансів. Для того, щоб медзаклади змогли перейти на нові принципи фінансування, місцеві органи влади повинні своїми рішеннями перетворити їх з бюджетних установ на некомерційні комунальні підприємства, тобто зробити їх автономними. Чи плануєте вводити нові обмеження при в’їзді в Україну? Чи буде збільшено тариф на пакет паліативної допомоги, а також яким чином здійснюється оплата за випадок? Що відбувалося в полоні, і яким було там ставлення до медиків? Тому питання у тому, як це все відбувалося. Тому насамперед спрямовані зусилля на людей від 18 років. В усіх інших препаратів, які використовуються в Україні, вказано, що вони призначені для осіб віком від 18 років.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *