Підписання декларації із сімейним лікарем. Де його знайти, навіщо це потрібно і скільки коштує

https://learn.slxlearning.com/blog/index.php?entryid=43173 – https://learn.slxlearning.com/blog/index.php?entryid=43173.

При этом МОЗ рассчитывало на другое, по их мнению, справедливая зарплата для врача начинается от 23 тысяч гривен, для среднего медицинского персонала – от 17 тысяч, для младшего – от 12 тысяч. МОЗ України зазначає, що в розвинених країнах лікарі первинної допомоги без госпіталізації вирішують до 80% звернень пацієнтів. Закон України від 07.07.2011 р. № 3612-VI «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» дав поштовх процесу реформування первинної ланки медичної допомоги у чотирьох зазначених регіонах. 267 лікарень все ще потребують підтримки та оптимізації видатків”, – зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Олексій Яременко. Тому, думаю, що за 100 днів моєї роботи на посаді міністра охорони здоров’я буде чіткий документ, який покаже, як ми далі рухаємося, щоб усунути скарги про те, що людям доводиться за щось платити в закладах охорони здоров’я, які працюють за Програмою медичних гарантій. Дехто починає купляти на ці гроші обладнання, потреба в якому дуже сумнівна, замість того, щоб підняти зарплати. В якому документі можна подивитися деталізацію та калькуляцію медичних послуг на 2022 рік? Моніторинг стосується як показників організації процесу, діяльності, так і результатів: якщо надається певна послуга, то відповідно простежується її результат, керуючись яким можна скоригувати свої дії та оцінити, які показники стану здоров’я населення змінилися.

Наразі є розуміння, як це можна пришвидшити та завершити. На це держава виділила на 2021 рік 1,2 млрд гривень. 24 грудня 2021 року нами буде завершено розгляд звернень, остаточно сформований реєстр і після цього наступає другий етап. Ми не вимагаємо використовувати кошти на ті чи інші потреби, договором цього не передбачено. Знаємо, звідки вони йдуть, але не можемо детально зрозуміти, на які саме послуги, чи підпадають ці послуги під Програму медичних гарантій, чи ні. Тому ми формуємо окрему групу, яка буде саме цим займатися. Тому що в Конституції закладено, що кожен має право на охорону здоров’я. Хочу наголосити, що в онкології забезпечення лікарськими засобами, які закуповуються централізовано. Зараз ми маємо 31,5 млн українців, які обрали свого сімейного лікаря. Також трапляються випадки, про які написала Уляна Супрун, а саме, коли людина приходить до лікаря підписати декларацію, а вона вже на неї оформлена. Щоб підписати декларацію для дитини, знадобиться свідоцтво про народження та документи одного з батьків або піклувальників. Розуміємо, що наша Програма медичних гарантій десь дає збій і треба щось робити: або звузити пакет, або розширити бюджетне фінансування, або опрацювати інші механізми. Ми будемо готуватися до Програми медичних гарантій 2023 року, а не тільки 2022 року.

У Програмі медичних гарантій передбачено, що ти можеш отримати цю послугу у закладі охорони здоров’я, але фінансування для цієї Програми має бути закладено на рівні 5% ВВП. Одні лікарні розвиваються, інші певний перехідний період отримують належне фінансування і залишаються на цьому рівні, на якому вони є. Але надалі, зважаючи на майстер-план області по лікарнях, ми б мали визначити їхнє місце у цій структурі, визначити профіль, в якому вони мають стати базовими. Заклади, які надають допомогу пацієнткам-породіллям при пологах, мають забезпечити тільки логістику в межах визначеного часу. У фахівців, які надають паліативну допомогу, мають бути спеціалізовані курси та уроки вдосконалення, бо без них укласти договір буде неможливо. Можна провести самооцінку за тими вимогами, які опубліковані на сайті НСЗУ. Коли у нас розпочнеться реформа вторинної ланки надання меддопомоги, а також, які послуги ми будемо отримувати безкоштовно, а за які необхідно буде платити? Ми поступово будемо переходити на оплату за фактично пролікований випадок або за капітаційну ставку з надання допомоги паліативним пацієнтам. Вимагати та отримувати оплату від пацієнтів або їх представників за такі медичні послуги забороняється. В результаті реформи пацієнт буде отримувати кращу допомогу від лікаря, для якого також трохи на краще зміняться умови праці. Вранці 24 лютого він, як і всі ми, прокинувся від перших ударів РФ по Україні.

Праздничный натюрморт в день Хэллоуина!) illustration vector Зарплата лікарів другої ланки в Україні нині одна з найнижчих, що неприпустимо для цивілізованої країни, а тим більше – в умовах ускладненої епідемічної ситуації. Тому у нас зараз уже є проект дорожньої карти щодо впровадження в Україні медичного страхування, наголошую – необов’язкового. Керівник медичного закладу відповість, що якість медичної допомоги – це показники, яких досягає заклад, це стан здоров’я населення, яким він опікується, це економічність існування такого закладу. Бригада – це перший, тактичний рівень, далі йдуть мобільні госпіталі, після них – локальні госпіталі, як, наприклад, Дніпровський. По-друге – це фінансування, оснащення, кадрові ресурси, це постійне і безперервне навчання кадрів і відповідна забезпеченість певними нормативними документами, в тому числі – клінічними протоколами. Саме тому для більшості пакетів період, за який ми будемо брати статистику – це період з 1 квітня по 30 вересня 2021 року. Але це не може статися одномоментно: визначили 1 квітня і все – людина змінила маршрут і пішла у спроможну лікарню. Але це вже прорив, бо раніше мотиваційних бонусів не було.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *