Програма медичних гарантій (ПМГ) 2023: тарифи та вимоги

Ми працюємо над тим, https://xfiniteradio.com/community/profile/virgief0602576/ щоб наступного року дати можливість виписки повторного рецепту, зокрема, сімейному лікарю, лікарю, який веде пацієнта як лікар первинної ланки. Чи правильно я розумію, що така можливість надана після недавньої зміни правил, за якими керівники медзакладів встановлюють заробітну плату своїм працівникам? Чи залишиться така можливість викликати лікаря додому чи ні? Мені би хотілося, щоб до кінця року ми це встигли, бо ми хочемо зробити таку систему, коли відпаде необхідність викликати лікаря в перші дні хвороби для того, щоб отримати лікарняний. Що робити людині, яка, наприклад, прийшла до лікаря за довідкою про те, що вона видужала, але під час перебування в черзі знову заразилася від хворих людей, які, не маючи можливості викликати лікаря до дому, пришли до поліклініки? У вище вказаних можливих вимогах є норма про окремі входи до поліклініки для тих, хто хворіє, і хто видужав. НСЗУ не здійснює доплат до заробітних плат. Більше того, приватні медзаклади теж мають право претендувати на бюджетні кошти, якщо їх влаштовує сума, встановлена державою, і вони відповідають вимогам НСЗУ. А НСЗУ виплачує гроші за кожну надану цим фахівцем послугу. Тому для сімейних лікарів буде аморально брати додаткові гроші з пацієнтів. Якщо лікар звільнився або помер, але вільних лікарів немає, як бути в цій ситуації?

Чи буде з ким підписувати договори в цій службі керівникам медзакладів? Може бути навіть таке, що підписати декларацію ні з ким – вільні лікарі закінчилися. Весь час ми всі кажемо, що завдяки встановленню тарифу в 370 гривень за кожного пацієнта, сімейні лікарі стануть більше заробляти. Я думаю, що завдяки цьому приблизно через півтора-два місяці можна буде підписати декларацію з лікарем з дому, тобто, не приходячи до нього на прийом. Зараз в день приблизно додається 100-150 тисяч декларацій. Для того, щоб підписувати договори, Національній службі здоров’я необхідно приблизно десять-п’ятнадцять працівників. Через один рік, коли до реформи будуть масово підключатися лікарні, необхідно буде багато працівників для проведення медичного аудиту на місцях. Чи не виникне проблем із запуском реформи з 1 липня у зв’язку з тим, що досі не набрано достатньо працівників в центральний офіс Національної служби здоров’я? Дана інформація має бути на сайті Міністерства охорони здоров’я. Оскільки саме лікар первинки – центральна ланка в новій системі охорони здоров’я. Але лікарі ще не знають, що ми бачимо в системі всі їхні дії. Тобто, коли лікарі кажуть людям, що вони набрали свій максимум пацієнтів і тому радять звертатися до іншого фахівця, то такі лікарі обманюють пацієнтів і порушують відповідний наказ МОЗ. МОЗ прийняло відповідний наказ, який регулює питання надання первинної допомоги, в якому вказано все, що пацієнт отримає у сімейного лікаря безплатно.

Система захищена завдяки використанню USB-брелоків та шифрування всієї інформації, підтримує інтеграцію з іншими продуктами, наприклад, 1С. Пройшла перевірку і рекомендована до використання МОЗ України. “Ми знаємо випадки, коли завдяки реформі виплати медичних закладам зросли, наприклад, у 5 разів, а зарплати медичного персоналу залишилися на нижче середньому рівні для цього регіону. Наприклад, якщо керівнику вдається економити на витратах на комунальні послуги, він може направити вивільнені кошти на зарплати. Цей пакет ми будемо розробляти до середини 2019 року, після чого він буде включений в проект держбюджету на 2020 рік. В цих “пілотах” ще не буде діяти гарантований пакет безкоштовних медпослуг в лікарнях (і відповідно не буде інформації про те, за що офіційно необхідно платити пацієнтам, – ред.). В областях, де будуть проводитися пілотні проекти, пацієнти вже в 2019 році будуть офіційно платити за частину медпослуг в лікарнях? У минулому році ми провели дослідження про те, які медпослуги надаються в лікарнях. Згодом усе стабілізувалося й почалася монотонна робота: до нас завантажували сотні поранених, а ми надавали їм планову медичну допомогу. Чи зможуть багатопрофільні лікарні підписувати договори на первинну медичну допомогу в 2022 році? Тому оплата буде такою ж, як і в 2021 році. Це все буде безкоштовно після підписання декларації? Це означає, що лікар-онколог може видати направлення на необхідні обстеження пацієнту, якщо він їх потребує.

Якщо чесно, ми жодного разу їх не порахували. По більшості параметрів ми досягли консенсусу. З 1 січня ми укладемо договори із закладами охорони здоров’я так, як вони надають допомогу. Неможна буде “підтерти”, підробити, вирвати листочок, приклеїти заднім числом, журнал заповнити так, як тобі надиктував головний лікар. Всі маршрути пацієнтів мають будуватися так, щоб всі пацієнти в першу чергу потрапляли саме в цей заклад охорони здоров’я. У той же час політику в галузі охорони здоров’я визначає міністерство. Але, я сподіваюсь, що керівники медзакладів будуть працювати трошки розумніше і робитимуть диференційовану фінансову мотиваційну політику. Також посилюються вимоги до надавачів медичних послуг, що покращує якість медичних послуг. Це неправильно. Це ставить серйозні перепони для приватних закладів, щоб входити в реформу, бо вакцинація – це одна за базових послуг, яку діти повинні отримувати безкоштовно в рамках первинної меддопомоги. Надавачі медичних послуг, які у грудні 2021 року подали для перевірки свої звернення, мають повідомити, що за цей період у них не відбулося ніяких змін і підтвердити своє бажання укласти договори за відповідними пакетами медичних послуг. У фахівців, які надають паліативну допомогу, мають бути спеціалізовані курси та уроки вдосконалення, бо без них укласти договір буде неможливо. Але це залишається в системі, бо внесені один раз туди дані змінити неможливо.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *